Zeng Yushan ma 20 lat, a swoim wyglądem nie różni się niczym od dziewczynek, które można spotkać w przedszkolach. Chinka przestała rosnąć w wieku 7 lat, a wszystko za sprawą gruczolaków, które pojawiły się na jej przysadce, powodując zatrzymanie produkcji hormonu wzrostu.

Dwudziestolatka, która wygląda jak dziecko

Jakby tego było mało, problemy zdrowotne dziewczyny przez wiele lat wykorzystywał jej ojciec, zmuszając ją do żebrania na ulicy. Po jego śmierci, w 2013 roku, Zeng została adaptopwa przez kochającą rodzinę zastępczą, która zapewniła jej prawidłową opiekę lekarską.

Dwudziestolatka, która wygląda jak dziecko

Gdy przyszli rodzice Zeng zobaczyli ją po raz pierwszy, nie wiedzli, czy jest ona dziewczynką, czy może jednak chłopcem. Nie miała ona żadnych włosów i była w naprawdę kiepskim stanie fizycznym – teraz czuje się ona już o niebo lepiej!

Dwudziestolatka, która wygląda jak dziecko

dailymail.co.uk

Jeżeli Chinka podda się ścisłej opiece medycznej, może żyć nawet o kilka lat dłużej niż przecięny człowiek – tak przynajmniej na podstawie intensywnie prowadzonych badań nad zatrzymaniem produkcji hormonu wzrostu uważają azjatyccy lekarze.